Wielu z naszych klientów jest zaskoczonych, gdy podczas rozmowy o wyborze dostawcy internetu wspominamy im o istniejącym bezpłatnym dostępie do mobilnego internetu. Przeważnie rodzi to dozę nieufności – za darmo? to pewnie z kruczkami, to pewnie kolejny „chwyt marketingowy” rodem „tepsy”. Wszystkich sceptyków i czarnowidzów rozczarujemy. Aero 2 daje nam możliwość CAŁKOWICIE bezpłatnego korzystania z zasobów internetu.

O co tutaj chodzi? Nie, nie, nie chodzi o kasę.

 

Aero2, a dokładniej „MIDAS” udostępnia nam bezpłatnie dostęp do internetu w technologi HSPA+ i LTE o prędkości 512kbps(bezpłatny dostęp). Prędkość co prawda nie jest imponująca, lecz wystarczająca do przeglądania prostych stron internetowych, wysyłania maili czy pisania na messengerze.
Brak limitu przesyłanych danych jest sporym plusem, lecz szybko niweluje go cogodzinne przepisywanie kodu CAPTCHA. Co to ta CAPTCHA? – w skrócie i uproszczeniu weryfikacja czy po drugiej stronie urządzenia jest człowiek czy robot/bot.
Internet Mobilny bezpłatny
Internet mobilny Sejny

To jest za wolne...

Wymagającym Aero2 daje nam możliwość skorzystania z płatnych pakietów, które podwyższają prędkość i wyłączają weryfikację kodem CAPTCHA.
Do cen odsyłam bezpośrednio do oficjalnej strony http://www.aero2.pl/Internet-bez-CAPTCHA/Informacje .

Co do opłat przy darmowej wersji – Jedyna opłata jaka występuje to koszt przesyłki karty sim (10PLN). Dodatkowo wpłacamy też 20PLN w formie depozytu za udostępnioną kartę sim lecz jeśli zrezygnujemy z korzystania i odeślemy kartę – otrzymamy zwrot wpłaconej kwoty 20PLN.

Suwalszczyzna, Sejneńszczyzna a AERO2

Zasięg na terenie całego kraju jest bardzo dobry. Niejednokrotnie wykorzystywałem Aero2 do map google jako nawigacja i mówiąc krótko – Daje radę!

Na Suwalszczyźnie nie ma większych problemów z zasięgiem i działaniem. Lokalnie na terenie osady Krasnopola i Sejn „BDI” działa wyjątkowo dobrze. Pamiętajmy, że wersja bezpłatna ogranicza nam prędkość do marnych 512kbps.

Zasięg sieci AREO2 można sprawdzić na ich stronie: https://aero2.pl/mapa-zasiegu/

Podsumowanie i końcowa ocena

Aero2 jest dobrym rozwiązaniem jako dodatkowe, zapasowe łącze chociażby na czas podróży. Świetnie nadaje się dla studentów. Z internetu można korzystać również z komputera kupując modem lub tworząc hotspota z smartfona. Pakiety z wyższą prędkością juz od 9zł bez umowy. Działa bardzo dobrze i śmiało można polecić!

Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie – http://www.aero2.pl/

Bądź na bieżąco z artykułami enaprawy

Polub i obserwuj nas na facebooku

Piotr Tomkiewicz

Zawodowo technik pracujący przy współczesnych technologiach i informatyce. Grafik komputerowy. Po godzinach historia najnowsza, historia lokalna. Hobbistycznie technika sceniczna.